Wycieczka do Ośrodka Kultury Morskiej w Gdańsku - Jeżyki i Sówki

Dnia 06.04.2023r. dzieci z grupy Jeżyków oraz Sówek wybrały się w podróż w głąb Gdańska i odwiedziły Ośrodek Kultury Morskiej. Na miejscu na obie grupy czekały ciekawe zajęcia. Jeżyki wzięły udział w  zajęciach pod tytułem "Z marynarzem Motławkiem po statku" podczas których poznały załogę statku, ich ubiory, zadania, a także co należy robić gdy zrywa się sztorm. Dzieci samodzielnie dopasowały ubiory załogi i wzięły udział w zabawie z marnarskiego przeciągania liny. Sówki wybrały się na zajęcia pod tytułem "Co pływa, co tonie" w trakcie których poznały zasady rządzące fizyką dzięki przeprowadzonym doświadczeniom, badaniu właściwości wody oraz sprawdzały zachowanie różnych przedmiotów zanurzonych w niej. Po zajęciach dzieci miały przyjemność pobawić się w sali interaktywnej, w której mogły poczuć się jak na prawdziwmy statku, w porcie, a także w łodzi podwodnej! Obie grupy miały również okazję przejść się uliczkami Gdańska i podziwiać widoki. Zapraszamy do fotorelacji.

Film Jeżyki

Data dodania: 2023-04-06 10:36:32