Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Kadra pedagogiczna

Remigiusz Szrajnert
Remigiusz Szrajnert

Dyrektor Przedszkola w Kowalach

Natalia Gumel
Natalia Gumel
wychowawca w grupie „Motylki”, 3 latki

Ukończyłam studia na kierunku pedagogika o specjalności resocjalizacja, studia magisterskie o kierunku pedagogika szkolna z terapią pedagogiczną oraz studia podyplomowe o kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Uzyskałam certyfikat NVC (porozumienie bez przemocy). Praca z dziećmi od zawsze była moją pasją, daje mi dużo radości i satysfakcji oraz stymuluje do dalszego rozwoju, aby jak najlepiej zrozumieć ,,małego człowieka”.

W życiu staram się kierować mottem mojego ulubionego skauta harcerskiego Roberta Baden – Powella ,,Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym niż go zastaliście”.

Monika Taperek - Dampc
Monika Taperek - Dampc
wychowawca w grupie „Motylki”, 3 latki
Elżbieta Wojciul
Elżbieta Wojciul
wychowawca w grupie ''Jeżyki'', 3-4 latki
Aleksandra Drewicz - Pesta
Aleksandra Drewicz - Pesta
wychowawca w grupie ''Jeżyki'', 3-4 latki
Julia Dobrzańska
Julia Dobrzańska
wychowawca w grupie „Biedronki”, 4-5 latki

Ukończyłam studia licencjackie z zakresu Edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego oraz studia magisterskie z zakresu Terapii pedagogicznej z elementami integracji sensorycznej. Od lat marzyłam o zawodzie nauczyciela i pracy z najmłodszymi. Swoją przygodę z dziećmi rozpoczęłam na praktykach studenckich, które pozwoliły mi pogłębić przekonanie, że praca z dziećmi jest moim wymarzonym zawodem. Aktualnie jestem w trakcie studiów z Logopedii.

Monika Orłowska
Monika Orłowska
wychowawca w grupie „Biedronki”, 4-5 latki

Ukończyłam studia pedagogiczne I i II stopnia o specjalności Pedagogika Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne oraz Terapia Pedagogiczna z elementami Integracji Sensorycznej. Jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego o silnym spokoju, stałej cierpliwości oraz z poczuciem głębokiej empatii i zadowolenia. Cenię w sobie bogatą twórczość, kreatywność oraz pomysłowość w codziennej pracy z dziećmi. Moim priorytetem jest ciągłe rozwijanie się poprzez samodoskonalenie się w dziedzinie pedagogiki oraz pogłębianie wiedzy jak i zdobywanie nowych kompetencji pedagogicznych. Z zamiłowania bardzo lubię podróżować, wspinać się po górach, aktywnie spędzać czas na rolkach oraz fotografować piękno natury. Kiedyś Janusz Korczak powiedział przepiękne słowa: "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" i tak właśnie jest. Nic nam nie zastąpi tak pięknego widoku jak radość dziecka w naszych oczach. "Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym." "Podążajmy za nim, a ono będzie podążało za naszymi śladami. Dbajmy o jego dobro, a ono zadba o nasze. Bądźmy dumni i wspierajmy je we wszystkim, a ono będzie z nas dumne i będzie wspierało nas. Kochaj swoje dziecko tak samo, jakbyś chciał, aby ono kochało Ciebie."

Agnieszka Byczkowska
Agnieszka Byczkowska
wychowawca w grupie „Pszczółki'', 6 latki

Ukończyłam studia z zakresu edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz studia z pedagogiki ogólnej. Posiadam kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Praca z dziećmi przynosi mi dużo satysfakcji. Codzienna możliwość obserwowania ich postępów i osiągnięć wynagradza trud pracy nauczyciela oraz dostarcza wielu pozytywnych wrażeń.

Agnieszka Nagrabska
Agnieszka Nagrabska
wychowawca w grupie „Żabki”, 6 latki

Jestem absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego na wydziale Instytutu Pedagogiki, ze specjalizacją edukacji wczesnoszkolnej z wychowaniem przedszkolnym oraz pedagogiki ogólnej – nauczanie w klasach 1-3 szkół podstawowych. Wybór mojej edukacji oraz rozwój zawodowy był dla mnie stosunkowo oczywisty, gdyż praca z dziećmi jest dla mnie niezwykle interesująca i przyjemna. Moją wiedzę i umiejętności w zakresie pedagogiki uznaję za priorytet, dlatego staram się ją nieustannie pogłębiać. Jestem miłośniczką podróży i wycieczek rowerowych, natomiast moją pasją od lat jest fotografia przyrodnicza.

Dorota Szlendak
Dorota Szlendak
wychowawca w grupie ''Żabki'', 6-latki

Jestem absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego (filologia polska). Ukończyłam studia podyplomowe Wychowanie Przedszkolne, Psychodietetyka oraz Psychologia – Wspomaganie rozwoju dzieci i młodzieży. Jestem nauczycielem dyplomowanym z niemal dwudziestoletnim stażem. Prywatnie żoną i matka  dwóch dorosłych synów.  Lubię pisać dla dzieci  o dzieciach i z dziećmi. Ciekawi i fascynuje mnie ich świat. Bycie jego częścią daje mi tyle radości, że czasami trudno mi nazwać to pracą. Z zamiłowania i drugiego zawodu jestem autorką, a moi podopieczni są dla mnie niewyczerpanym źródłem natchnienia. Chciałbym codziennie powtarzać im słowa Krzysia z Kubusia Puchatka:  „Obiecaj, że zawsze będziesz o tym pamiętać: jesteś odważniejszy, niż sam w to wierzysz, jesteś silniejszy, niż ci się wydaje i jesteś mądrzejszy, niż myślisz.”

Magdalena Pereć
Magdalena Pereć
wychowawca w grupie „Sówki”, 5-6 latki

Ukończyłam studia z zakresu pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej i pedagogiki rewalidacyjnej z wczesnym wspomaganiem rozwoju oraz studia podyplomowe na kierunku zintegrowanej edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Jestem osobą pogodną i optymistycznie nastawioną do życia. Praca z dziećmi przynosi mi ogromną radość i satysfakcję. Cieszy mnie wspólne odkrywanie z najmłodszymi, tego co nowe i nieznane.
W swojej pracy staram się otaczać dzieci troską, zrozumieniem oraz rozbudzać ich zainteresowania i umiejętności.

Beata Mularczyk
Beata Mularczyk
wychowawca w grupie ''Sówki'', 5-6-latki

Jestem nauczycielem dyplomowanym z ponad 20 – letnim doświadczeniem (w pracy dydaktyczno-wychowawczej). Jestem absolwentką Pomorskiej Akademii Pedagogicznej w Słupsku. Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu terapii pedagogicznej na Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej. Z entuzjazmem i zamiłowaniem uczę najmłodsze dzieci otaczającego ich świata i staram się uwrażliwiać ich na jego piękno.

Mirosława Krupa
Mirosława Krupa
logopeda, neurologopeda

"W przedszkolu prowadzę terapię logopedyczną. Dwudziestoletnie doświadczenie zdobywałam pracując jako pedagog specjalny oraz logopeda z dziećmi z całościowymi zaburzeniami rozwoju, z dyslalią, opóźnionym rozwojem mowy oraz afazją dziecięcą".

Marta Pacia
Marta Pacia
Psycholog

Ukończyłam Psychologię na SWPS, Pedagogikę Opiekuńczo-Wychowawczą i Poradnictwo Rodzinne na UG. Jestem miłośnikiem wszelkich prac kreatywnych, plastycznych. Kocham rośliny. Pracę w Przedszkolu podjęłam z ogromnym zaangażowaniem i traktuję jako wspaniałe doświadczenie.
„Pamiętaj, że wszystko co  uczynisz w życiu, zostawi jakiś ślad. Dlatego miej świadomość tego, co robisz.” Paulo Coelho.

Sylwia Ziółkowska
Sylwia Ziółkowska
pedagog specjalny

Jestem absolwentką wydziału pedagogiki na kierunku psychopedagogika i pedagogika specjalna oraz studiów podyplomowych: wczesne wspomaganie rozwoju dziecka z wykorzystaniem metod neurofizjologicznych. Pasjonuje mnie praca z małymi dziećmi z szeroko rozumianymi trudnościami. Z tego względu postanowiłam zdobyć kwalifikacje z terapii ręki oraz treningu umiejętności społecznych, aby jeszcze pozszerzyć swój warsztat pracy. W naszej placówce pracuję z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi- wspieram je w przedszkolnej codzienności oraz prowadzę specjalistyczne zajęcia dedykowane ich potrzebom. W swojej praktyce podążam za dzieckiem, dbam o jego wszechstronny rozwój opierając swoje działania o strefę jego najbliższych możliwości. „Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje – przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil.” Janusz Korczak

Renata Maruszak
Renata Maruszak
nauczyciel

Jestem nauczycielem z 20 letnim doświadczeniem pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Ukończyłam studia na Uniwersytecie im A. Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytecie Zielonogórskim na kierunku: zintegrowana edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna. Dziecko to mały CZŁOWIEK, któremu należy się taki sam szacunek jak osobom dorosłym. Okres dzieciństwa to najważniejszy moment rozwoju. Za Robertem Fulghumem uważam, że „wszystkiego, co naprawdę powinienem wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu- o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat…” Dlatego każdy dzień z przedszkolakami jest wyjątkowy, radosny i twórczy.

Paulina Marszałek
Paulina Marszałek
nauczyciel

Ukończyłam studia na kierunku pedagogika o specjalności pedagogika wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne. Jestem osobą wyrozumiałą i opiekuńczą. Chętnie pomagam innym, którzy potrzebują wsparcia. Codziennie na mojej twarzy pojawia się szczery uśmiech.

Paulina Kwidzińska
Paulina Kwidzińska
pedagog specjalny

Ukończyłam pedagogikę specjalną na Uniwersytecie Gdańskim na dwóch specjalnościach: „edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną z terapią pedagogiczną” oraz „autystyczne spektrum zaburzeń”. Posiadam również kwalifikacje z zakresu Treningu Umiejętności Społecznych oraz Terapii Ręki. W naszym przedszkolu wspieram dzieci objęte pomocą psychologiczno- pedagogiczną, prowadzę indywidualne zajęcia terapeutyczne oraz grupowe zajęcia profilaktyczne z zakresu rozwoju emocjonalno- społecznego. W swoim działaniu kieruję się przekonaniem, że nie ma jednej słusznej metody terapeutycznej- należy zatem czerpać z wielu z nich odnajdując to, co będzie najlepsze dla danego dziecka.

Data dodania: 2022-07-31 21:19:43
Data edycji: 2022-07-31 21:20:38
Ilość wyświetleń: 2844

Kalendarz

Grupy

Zobacz co dzieje się w naszych grupach!
Więcej informacji

Nasi Partnerzy

”Sukces, podobnie jak szczęście, nie może być celem. Musi pojawić się przy okazji, być niezamierzonym efektem ubocznym czyjegoś poświęcenia sprawie większej niż on sam.”

Victor FranklNasz cel: wszechstronny rozwój wychowanków
Gmina Kolbudy
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej