Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Kadra pedagogiczna

dr Katarzyna Kozicka
dr Katarzyna Kozicka

Dyrektor Przedszkola w Kowalach

Julia Szymańska
Julia Szymańska
wychowawca w grupie „Motylki”, 3-latki

Jestem osobą, która interesuje się edukacją alternatywną. Dużą wagę przywiązuje do nauki poprzez doświadczanie jej, takie jak eksperymenty. Radość dziecka kiedy odkrywa nowe rzeczy, umiejętności są dla mnie bardzo ważne. Cały czas się rozwijam i poszukuje nowych rozwiązań, szkoleń i możliwości rozwijania się. Ukończyłam szkolenia z zakresu treningu umiejętności społecznych oraz arteterapii. Interesuje się prowadzeniem zajęć poprzez sztukę. Potrafię pokazać świat sztuki dzieciom za pomocą aktywnych form uczenia się, zabawy. Pasjonuje mnie praca z dziećmi z deficytami rozwoju mowy. Podczas studiów pedagogicznych na Uniwersytecie Gdańskim udało mi się zgromadzić wiedzę w obszarze wspierania rozwoju dziecka w przedszkolu w obszarach edukacji polonistycznej, matematycznej oraz przyrodniczej. Dzięki nabytym umiejętnościom z kursów, staram się pomagać dzieciom rozwijać ich pasje i zainteresowania. Każde dziecko traktuje indywidualnie, bardzo ważne są dla mnie ich emocje, każdego z nich traktuje jak małego dorosłego człowieka. Uważam, że każde dziecko uczy się najwięcej kiedy sam może odkrywać i dochodzić do własnych wniosków, dlatego tez w swojej pracy kieruje się słowami H. Parkhurst ,,Jeśli szanujemy dziecko i podążamy za jego możliwościami to może ono zrobić więcej, niż od niego oczekujemy, a wszystko co dziecko potrafi – nauczycielowi zrobić nie wolno”.

Donata Prucheńska
Donata Prucheńska
Wicedyrektor Przedszkola w Kowalach oraz wychowawca w grupie „Motylki”, 3-latki

Ukończyłam studia magisterskie z Edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej na Wydziale Pedagogicznym w Wyższej Szkole im. Pawła Włodkowica w Płocku. Posiadam kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w różnych grupach wiekowych w przedszkolu jak również w klasa „0” w Szkole Podstawowej. Praca z dziećmi to spełnienie moich marzeń i kocham to co robię. Dzieci w przedszkolu uczą mnie radości życia i dodają mi skrzydeł do działania. W wolnym czasie uwielbiam chodzić z mężem na długie spacery, jeździć na rowerze i zwiedzać nowe miejsca. Najlepiej odpoczywam podczas słuchania muzyki i czytania książek w swoim małym kwiatowym ogródku.

 

Julia Dobrzańska
Julia Dobrzańska
wychowawca w grupie „Jeżyki”, 4-5 latki

Ukończyłam studia na kierunku pedagogika, o specjalności edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne oraz studia magisterskie o specjalności terapia pedagogiczna z elementami integracji sensorycznej. Od lat marzyłam o zawodzie nauczyciela i pracy z najmłodszymi. Swoją przygodę z dziećmi rozpoczęłam na praktykach studenckich, które pozwoliły mi pogłębić przekonanie, że praca z dziećmi jest moim wymarzonym zawodem.

Marta Pacia
Marta Pacia
wychowawca w grupie „Jeżyki”, 4-5 latki

Ukończyłam Psychologię na SWPS, Pedagogikę Opiekuńczo-Wychowawczą i Poradnictwo Rodzinne na UG. Jestem miłośnikiem wszelkich prac kreatywnych, plastycznych. Kocham rośliny. Pracę w Przedszkolu podjęłam z ogromnym zaangażowaniem i traktuję jako wspaniałe doświadczenie.
„Pamiętaj, że wszystko co  uczynisz w życiu, zostawi jakiś ślad. Dlatego miej świadomość tego, co robisz.” Paulo Coelho.

Agnieszka Nagrabska
Agnieszka Nagrabska
wychowawca w grupie „Biedronki”, 5-latki

Jestem absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego na wydziale Instytutu Pedagogiki, ze specjalizacją edukacji wczesnoszkolnej z wychowaniem przedszkolnym oraz pedagogiki ogólnej – nauczanie w klasach 1-3 szkół podstawowych. Wybór mojej edukacji oraz rozwój zawodowy był dla mnie stosunkowo oczywisty, gdyż praca z dziećmi jest dla mnie niezwykle interesująca i przyjemna. Moją wiedzę i umiejętności w zakresie pedagogiki uznaję za priorytet, dlatego staram się ją nieustannie pogłębiać. Jestem miłośniczką podróży i wycieczek rowerowych, natomiast moją pasją od lat jest fotografia przyrodnicza.

Beata Kitowska-Miotk
Beata Kitowska-Miotk
wychowawca w grupie ''Biedronki'', 5-latki
Magdalena Pereć
Magdalena Pereć
wychowawca w grupie „Żabki”, 5-6 latki

Ukończyłam studia z zakresu pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej i pedagogiki rewalidacyjnej z wczesnym wspomaganiem rozwoju oraz studia podyplomowe na kierunku zintegrowanej edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Jestem osobą pogodną i optymistycznie nastawioną do życia. Praca z dziećmi przynosi mi ogromną radość i satysfakcję. Cieszy mnie wspólne odkrywanie z najmłodszymi, tego co nowe i nieznane.
W swojej pracy staram się otaczać dzieci troską, zrozumieniem oraz rozbudzać ich zainteresowania i umiejętności.

Agnieszka Byczkowska
Agnieszka Byczkowska
wychowawca w grupie „Sówki”, 6 latki

Ukończyłam studia z zakresu edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz studia z pedagogiki ogólnej. Posiadam kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Praca z dziećmi przynosi mi dużo satysfakcji. Codzienna możliwość obserwowania ich postępów i osiągnięć wynagradza trud pracy nauczyciela oraz dostarcza wielu pozytywnych wrażeń.

Renata Maruszak
Renata Maruszak
wychowawca w grupie ''Sówki'', 6-latki

Jestem nauczycielem z 20 letnim doświadczeniem pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Ukończyłam studia na Uniwersytecie im A. Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytecie Zielonogórskim na kierunku: zintegrowana edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna. Dziecko to mały CZŁOWIEK, któremu należy się taki sam szacunek jak osobom dorosłym. Okres dzieciństwa to najważniejszy moment rozwoju. Za Robertem Fulghumem uważam, że „wszystkiego, co naprawdę powinienem wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu- o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat…” Dlatego każdy dzień z przedszkolakami jest wyjątkowy, radosny i twórczy.

Beata Mularczyk
Beata Mularczyk
wychowawca w grupie ''Pszczółki'', 6-latki

Jestem nauczycielem dyplomowanym z ponad 20 – letnim doświadczeniem (w pracy dydaktyczno-wychowawczej). Jestem absolwentką Pomorskiej Akademii Pedagogicznej w Słupsku. Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu terapii pedagogicznej na Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej. Z entuzjazmem i zamiłowaniem uczę najmłodsze dzieci otaczającego ich świata i staram się uwrażliwiać ich na jego piękno.

Monika Orłowska
Monika Orłowska
wychowawca w grupie „Pszczółki”, 6-latki

Ukończyłam studia na kierunku Pedagogika o specjalności Pedagogika Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne. Obecnie zdobywam nową wiedzę i poszerzam osiągnięte źródła wiadomości, czerpiąc głębokie zaangażowanie się w swój rozwój, kształtując się na studiach magisterskich związanych z kierunkiem pedagogicznym o specjalności Terapia Pedagogiczna z elementami Integracjii Sensorycznej. Moja osoba charakteryzuje się silnym spokojem, stałą cierpliwością, poczuciem głębokiej empatii, bogatej kreatywności i zadowolenia z własnej twórczości dydaktycznej jaką chcę obdarzyć moich podopiecznych. Uśmiech na twarzy nauczyciela to symbol pięknego dnia i miło spędzonego czasu razem z dziećmi w przedszkolu. I tak jest ze mną. Zawsze jestem uśmiechnięta, zwarta i gotowa do działania i podjęcia nowych wyzwań, które czekają przede mną.  Przepiękne słowa Iwony Jazukiewicz- „Placówka przedszkolna prezentuje nauczyciela, będącego człowiekiem, którego wychowankowie kochają i chcą iść za jego przykładem. Jest pierwowzorem, wyrażając swoją autentyczność na światopogląd, swoją idee, pracę.  Wspomaga rozwój twórczości dziecięcej, rozwój społeczny i intelektualny.  Swoim wizerunkiem zachęca podopiecznych do współpracy, współdziałania, motywuje do odkrywania siebie wewnątrz” doskonale opisują pracę autorytarnego nauczyciela, którymi będę kierować się w swojej pracy  pedagogicznej.

Paulina Kwidzińska
Paulina Kwidzińska
pedagog specjalny

Ukończyłam pedagogikę specjalną na Uniwersytecie Gdańskim na dwóch specjalnościach: „edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną z terapią pedagogiczną” oraz „autystyczne spektrum zaburzeń”. Posiadam również kwalifikacje z zakresu Treningu Umiejętności Społecznych oraz Terapii Ręki. W naszym przedszkolu wspieram dzieci objęte pomocą psychologiczno- pedagogiczną, prowadzę indywidualne zajęcia terapeutyczne oraz grupowe zajęcia profilaktyczne z zakresu rozwoju emocjonalno- społecznego. W swoim działaniu kieruję się przekonaniem, że nie ma jednej słusznej metody terapeutycznej- należy zatem czerpać z wielu z nich odnajdując to, co będzie najlepsze dla danego dziecka.

Sylwia Ziółkowska
Sylwia Ziółkowska
pedagog specjalny

Jestem absolwentką wydziału pedagogiki na kierunku psychopedagogika i pedagogika specjalna oraz studiów podyplomowych: wczesne wspomaganie rozwoju dziecka z wykorzystaniem metod neurofizjologicznych. Pasjonuje mnie praca z małymi dziećmi z szeroko rozumianymi trudnościami. Z tego względu postanowiłam zdobyć kwalifikacje z terapii ręki oraz treningu umiejętności społecznych, aby jeszcze pozszerzyć swój warsztat pracy. W naszej placówce pracuję z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi- wspieram je w przedszkolnej codzienności oraz prowadzę specjalistyczne zajęcia dedykowane ich potrzebom. W swojej praktyce podążam za dzieckiem, dbam o jego wszechstronny rozwój opierając swoje działania o strefę jego najbliższych możliwości. „Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje – przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil.” Janusz Korczak

Mirosława Krupa
Mirosława Krupa
logopeda

„Ukończyłam studia z zakresu pedagogiki specjalnej oraz podyplomowe studia logopedyczne. Od samego początku mojej pracy zawodowej związana byłam z dziećmi z całościowymi zaburzeniami rozwoju. Wartością nadrzędną w moim życiu jest rodzina. Język w życiu każdego człowieka porządkuje świat, tym samym między innymi pozwala nam budować komunikat o sobie „Kim jestem?”.  Dlatego też, pracując jako logopeda, w kontakcie z dzieckiem kieruję się nadrzędną zasadą „ Jesteś ważny”. Czerpię radość z tego, że mam na co dzień przywilej rozwijania u Państwa dzieci szeroko rozumianej komunikacji”.

Anna Wilma
Anna Wilma
nauczyciel

Ukończyłam studia z zakresu edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej z kształceniem integracyjnym oraz pedagogiki szkolnej z socjoterapią i terapią pedagogiczną. Z natury jestem osobą ciepłą i z uśmiechem podążającą przez życie. Każdemu dziecku staram się oddać całą swoją duszę. W swojej pracy kieruję się słowami Janusza Korczaka:„Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż.”

Paulina Marszałek
Paulina Marszałek
nauczyciel

Ukończyłam studia na kierunku pedagogika o specjalności pedagogika wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne. Jestem osobą wyrozumiałą i opiekuńczą. Chętnie pomagam innym, którzy potrzebują wsparcia. Codziennie na mojej twarzy pojawia się szczery uśmiech.

Dorota Szlendak
Dorota Szlendak
nauczyciel

Jestem absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego (filologia polska). Ukończyłam studia podyplomowe Wychowanie Przedszkolne, Psychodietetyka oraz Psychologia – Wspomaganie rozwoju dzieci i młodzieży. Jestem nauczycielem dyplomowanym z niemal dwudziestoletnim stażem. Prywatnie żoną i matka  dwóch dorosłych synów.  Lubię pisać dla dzieci  o dzieciach i z dziećmi. Ciekawi i fascynuje mnie ich świat. Bycie jego częścią daje mi tyle radości, że czasami trudno mi nazwać to pracą. Z zamiłowania i drugiego zawodu jestem autorką, a moi podopieczni są dla mnie niewyczerpanym źródłem natchnienia. Chciałbym codziennie powtarzać im słowa Krzysia z Kubusia Puchatka:  „Obiecaj, że zawsze będziesz o tym pamiętać: jesteś odważniejszy, niż sam w to wierzysz, jesteś silniejszy, niż ci się wydaje i jesteś mądrzejszy, niż myślisz.”

Data dodania: 2022-07-31 21:19:43
Data edycji: 2022-07-31 21:20:38
Ilość wyświetleń: 492

Kalendarz

Grupy

Zobacz co dzieje się w naszych grupach!
Więcej informacji

Nasi Partnerzy

”Sukces, podobnie jak szczęście, nie może być celem. Musi pojawić się przy okazji, być niezamierzonym efektem ubocznym czyjegoś poświęcenia sprawie większej niż on sam.”

Victor FranklNasz cel: wszechstronny rozwój wychowanków
Gmina Kolbudy
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej