''Tłusty Czwartek'' - Przedszkole w Kowalach

''TÅ‚usty Czwartek''

"Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek ...
a Bartkowa uwierzyÅ‚a, dobrych pÄ…czków nasmażyÅ‚a"

- to staropolskie powiedzenie odnosi siÄ™ do jednej z najbardziej rozpowszechnionej i niezmiernie tkwiÄ…cych w Polsce tradycji, która rozpoczyna okres ostatkowych obrzÄ™dów i zabaw, tzw. tÅ‚ustego czwartku.

16 lutego w grupie PszczóÅ‚ki i Sówki, dzieci Å›wiÄ™towaÅ‚y "TÅ‚usty Czwartek". ByÅ‚ to bardzo sÅ‚odki dzieÅ„ i peÅ‚en energii. Tego dnia byÅ‚y pÄ…czkowe zabawy ruchowe, przedszkolaki dowiedziaÅ‚y siÄ™ skÄ…d pochodzi nazwa TÅ‚usty Czwartek, co oznacza ten dzieÅ„, jak nazywajÄ… siÄ™ i jakie sÄ… rodzaje pÄ…czków w innych krajach. Dzieci zrobiÅ‚y pÄ…czkowÄ… gimnastykÄ™ oraz pÄ…czkowÄ… matematykÄ™ czyli Cukiernia z Donutami, ćwiczyÅ‚y umiejÄ™tność przyporzÄ…dkowywania iloÅ›ci przedmiotów do okreÅ›lonych stanowisk oraz wykonaÅ‚y wÅ‚asnorÄ™cznie pÄ…czki z cukrem pudrem, które okazaÅ‚y siÄ™, że nie jedna osoba chciaÅ‚aby je spróbować, natomiast wyrób ten byÅ‚ zrobiony z papieru i pomalowany farbami akwarelowymi. Na szczęście odwiedziÅ‚a dzieci sÅ‚odka niespodzianka - prawdziwe pÄ…czki z marmoladÄ…, po czym zrobiÅ‚o siÄ™ naprawdÄ™ sÅ‚odko. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Data dodania: 2023-03-01 19:41:58
Data edycji: 2023-03-01 20:30:17

Zobacz co dzieje siÄ™ w naszych grupach!

”Sukces, podobnie jak szczęście, nie może być celem. Musi pojawić siÄ™ przy okazji, być niezamierzonym efektem ubocznym czyjegoÅ› poÅ›wiÄ™cenia sprawie wiÄ™kszej niż on sam.”