Czcionka:

Kontrast:

''Tłusty Czwartek''

"Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek ...
a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła"

- to staropolskie powiedzenie odnosi się do jednej z najbardziej rozpowszechnionej i niezmiernie tkwiących w Polsce tradycji, która rozpoczyna okres ostatkowych obrzędów i zabaw, tzw. tłustego czwartku.

16 lutego w grupie Pszczółki i Sówki, dzieci świętowały "Tłusty Czwartek". Był to bardzo słodki dzień i pełen energii. Tego dnia były pączkowe zabawy ruchowe, przedszkolaki dowiedziały się skąd pochodzi nazwa Tłusty Czwartek, co oznacza ten dzień, jak nazywają się i jakie są rodzaje pączków w innych krajach. Dzieci zrobiły pączkową gimnastykę oraz pączkową matematykę czyli Cukiernia z Donutami, ćwiczyły umiejętność przyporządkowywania ilości przedmiotów do określonych stanowisk oraz wykonały własnoręcznie pączki z cukrem pudrem, które okazały się, że nie jedna osoba chciałaby je spróbować, natomiast wyrób ten był zrobiony z papieru i pomalowany farbami akwarelowymi. Na szczęście odwiedziła dzieci słodka niespodzianka - prawdziwe pączki z marmoladą, po czym zrobiło się naprawdę słodko. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Data dodania: 2023-03-01 19:41:58
Data edycji: 2023-03-01 20:30:17

Zobacz co dzieje się w naszych grupach!

Nasi Partnerzy

”Sukces, podobnie jak szczęście, nie może być celem. Musi pojawić się przy okazji, być niezamierzonym efektem ubocznym czyjegoś poświęcenia sprawie większej niż on sam.”

Victor Frankl

Nasz cel: wszechstronny rozwój wychowanków
Gmina Kolbudy