''Przez okno batyskafu'' czyli wycieczka do Ośrodka Kultury Morskiej w Gdańsku

„Przez okno batyskafu”.

Dziś 27 kwietnia, grupa Pszczółki i Biedronki wybrała się w wielką podróż do świata podwodnego. Warsztaty odbyły się w oddziale Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku - Ośrodka Kultury Morskiej. Podczas warsztatów dzieci wspólnie odkryły, czym w rzeczywistości jest batyskaf i do czego niegdyś służył. Przedszkolaki dowiedziały się kiedy został wynaleziony i czy ma w sobie coś z robota. Dzieci udały się na poszukiwanie „żółtej łodzi podwodnej” na wystawie interaktywnej – weszły do jej wnętrza i sprawdziły jak działa! Po zakończonych zajęciach, odbył się spacer ulicami Gdańskiej Starówki, gdzie przy urokach pięknej pogody przy Motławie, dzieci udały się na odpoczynek i mogły nacieszyć się wspólnym piknikiem pod gołym niebem. Zapraszamy do fotorelacji.

Data dodania: 2023-04-27 19:28:45
Data edycji: 2023-04-27 20:00:54