Przestrzeń dla dziecka, czyli letnie inspiracje na balkon, do ogrodu i… na drzewo - artykuł

Lato to wyjątkowy czas – warto go spędzić na świeżym powietrzu, wśród zieleni, boso i koniecznie z brudnymi kolanami. Zobaczcie kilka inspiracji, w których zaadaptowane zostały: balkon, taras, ogródek oraz pobliskie, ukochane drzewo.

1. Domki na drzewach

Jest to przestrzeń wyjątkowa, dla wielu spełnienie dziecięcych marzeń i przekroczenie bariery „niemożliwego”. Kto z nas nie marzył o takim miejscu, gdzie można się schować w koronach liści i w asyście ptaków oglądać świat z wyjątkowej perspektywy? Myślisz, że to poza Twoim zasięgiem? Sprawdź, może razem z dzieckiem odnajdziecie drzewo, które stanie się też Twoją wymarzoną bazą z dzieciństwa. Niekoniecznie musi być to perfekcyjny domek na wysokościach. Wystarczy niewiele, nawet całkiem niski poziom zawieszenia sprawi sporo zabawy i będzie odkryciem wyjątkowej przestrzeni. Dodaj kilka tkaninowych elementów, a prosta konstrukcja zyska wyjątkowy klimat. Wszystko, co trudne zostawiamy na dole, tutaj zapominamy o problemach.

2. Ogród bez ograniczeń i błotna kuchnia

W ogrodzie możemy zaaranżować prawie wszystko, ograniczeniem jest już tylko nasza wyobraźnia. Ostatnio dużym zainteresowaniem cieszą się mokre ściany i błotna kuchnia nawiązująca do ekologicznych trendów i mody na paletowe zabudowy, które nadają się świetnie na kuchenny zakątek. Zabawy z błotem i wodą wróciły do łask, pozwalając na nieograniczone eksperymenty sensoryczne, sprawiające dziecku wyjątkową radość. Aby umilić ten czas, wykorzystaj niepotrzebne miski i naczynia, rurki, butelki i stwórz prawdziwy raj dla tych doświadczeń.
Na dobranoc, po twórczej zabawie, idealną niespodzianką będzie nocne kino pod gwiazdami. Wystarczy tylko białe prześcieradło, rzutnik, piękna bajka lub film z rodzinnych wakacji i gwiezdne sny gwarantowane.

3. Balkony i tarasy

Wbrew pozorom ich przestrzeń pozwala na wiele. Nawet niewielki balkon można ciekawie zaaranżować i stworzyć dla dziecka miłą, letnią przystań.  Fajnym miejscem będzie strefa małego ogrodnika, gdzie rozpocznie się uprawa minizielarza lub hodowla motyli, a w większych i małych skrzyniach znajdzie się miejsce na niezbędnik ogrodniczy i inne skarby. Dla najmniejszych frajdą będzie tymczasowy, mały, dmuchany basenik lub maleńka piaskownica z zamykaną tablicą, ukryta w podeście. Może on pełnić różne role – stolika, siedziska czy też leżanki, gdy dodamy materac i klimatyczne poduszki. Serca starszaków podbiją różnorakie namiotowe konstrukcje, które są idealnym schronem przed słońcem oraz miejscem do wielu zabaw. Wszelkiego rodzaju girlandy i dekoracje świetlne dodatkowo dodadzą klimatu małemu zakątkowi. Obowiązkowym elementem niech będzie hamakowy akcent. Letnie zabujanie z dobrą książką lub w podniebnym zapatrzeniu, to jedna z przyjemniejszych i bardzo relaksujących chwil.

Źródło: https://dziecisawazne.pl/przestrzen-dla-dziecka-czyli-letnie-inspiracje-na-balkon-do-ogrodu-i-drzewo/

Data dodania: 2023-07-07 14:08:16
Data edycji: 2023-07-07 14:09:33