Pierwszy Dzień Wiosny

W dniu 21 marca dzieci świętowały ,,Pierwszy Dzień Wiosny”. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od konkursów, gier i zabaw związanych z tematyką pór roku. Grupa Motylków i Jeżyków świętowała nadejście wiosny pięknym, kolorowym balem. Dzieci w tym dniu, dowiedziały się o starym zwyczaju topienia Marzanny. Barwnym korowodem, kwiatami, bębenkami i z innymi instrumentami, przemaszerowały ulicami osiedla – skandując hasła: „Wiosno przyjdź – Zimo odejdź”, oraz śpiewając piosenkę "Wiosna, wiosenka". W przedszkolu pojawiła się Pani Wiosna – kolorowa i radosna. Wszędzie wkoło zrobiło się zielono, a słońce zaczęło świecić mocniej.
Mamy nadzieję, że Zimę zobaczymy dopiero za rok. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z celebrowania tego barwnego wydarzenia.

Data dodania: 2023-03-22 19:30:00
Data edycji: 2023-03-22 19:29:41