''Pierwsza zima Sopelka'' - czyli wyjazd na spektakl do teatru MOSTownia - Przedszkole w Kowalach

''Pierwsza zima Sopelka'' - czyli wyjazd na spektakl do teatru MOSTownia

Ostatnie dnia listopada zwiastowały wyjazd dzieci na wycieczkę do teatru MOSTownia w Gdańsku. Przedszkolaki miały przyjemność obejrzeć spektakl pod tytułem "Pierwsza zima Sopelka".

"Sopelek to mÅ‚ody Å‚abÄ™dź, który na zimÄ™ postanawia zostać nad rodzimym stawem liczÄ…c na to, że ludzie zadbajÄ… o to, aby miaÅ‚ co jeść. Kiedy nadchodzi mróz i Å›nieg dzikie zwierzÄ™ta, w tym ptaki żyjÄ…ce w mieÅ›cie, majÄ… problem ze zdobyciem dla siebie pożywienia. To ważne, aby im pomagać, ale…..mÄ…drze pomagać. Nie tylko Sopelek korzysta na tym, że ludzie dokarmiajÄ… zwierzÄ™ta, jednak to on pÅ‚aci wysokÄ… cenÄ™ za zbytnie zaufanie czÅ‚owiekowi. Na szczęście ma dobrych przyjacióÅ‚, którzy pomogÄ… w trudnych chwilach." (strona źródÅ‚owa: https://most-gdansk.pl/spektakle-dla-dzieci/)

Po obejrzeniu spektaklu przedszkolaki miaÅ‚y okazjÄ™ wziąć udziaÅ‚ w warsztatach edukacyjnych dotyczÄ…cych prawidÅ‚owego dokarmiania ptaków, dziÄ™ki czemu mogÅ‚y nauczyć siÄ™ jak mÄ…drze dbać o zwierzÄ™ta.

Zapraszamy do fotorelacji.

Data dodania: 2023-11-29 11:05:06
Data edycji: 2023-12-17 11:27:03

Zobacz co dzieje siÄ™ w naszych grupach!

”Sukces, podobnie jak szczęście, nie może być celem. Musi pojawić siÄ™ przy okazji, być niezamierzonym efektem ubocznym czyjegoÅ› poÅ›wiÄ™cenia sprawie wiÄ™kszej niż on sam.”