''Magiczne ogródki'' w grupie Pszczółki i Biedronki

Marzec minął grupie Pszczółek i Biedronek bardzo szybko. Dzieci z Pszczółek założyły własną hodowlę fasolki czyli „Magiczny ogródek zieleni”- za pomocą „Daru zabawy” pedagogiki Friedricha Froebla”. Dzieci poznały cykl rozwoju fasoli krok po kroku (etapy kiełkowania nasiona fasoli), jakie są odmiany fasoli, jakie czynniki są ważne w procesie zasadzenia fasoli w ziemi i w procesie zakładania domowej hodowli fasoli, jak należy dbać i opiekować się młodymi i dorosłymi roślinami, o czym trzeba pamiętać hodując własną fasolkę. Dodatkowo zapoznały się z prowadzeniem dzienniczka obserwacji „Prawdziwy Mistrz Hodowli Fasolki” od nasienia do owocu, rozwijały twórczość dziecięcą podczas zabaw matematycznych i konstrukcyjnych oraz wyrażały ekspresję ruchową podczas aktywnych zabaw. Efekty rozwoju fasolki już niebawem. W grupie Biedronek natomiast, przedszkolaki zasadziły cebulki, których rozwój obserwowany jest na co dzień. Dzieci poznały etapy sadzenia cebulki. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Data dodania: 2023-04-02 20:53:24
Data edycji: 2023-04-02 20:53:47