Jeżyki

Ramowy rozkład dnia w Przedszkolu w Kowalach

– grupa dzieci młodszych (w wieku 3 i 4 lat)

Podstawa programowa realizowana jest w godzinach 8:00-13:00

6:00–8:00

Schodzenie się dzieci. Zajęcia opiekuńcze. Kontakty indywidualne, zabawy integrujące grupę, zabawy samodzielne w kącikach zainteresowań – stwarzanie sytuacji zabawowych służących realizacji pomysłów dzieci. Praca indywidualna o charakterze wyrównawczo-stymulującym oraz z dzieckiem zdolnym.

07:45-08:00

Poranne ćwiczenia gimnastyczne (10 minut). Przygotowanie do śniadania – czynności porządkowe, czynności higieniczne i samoobsługowe w łazience.

8:00-8:30

Śniadanie. Kształtowanie nawyków kulturalnych podczas spozywania posiłku. Realizacja założeń programowych z zakresu kształtowania nawyków higienicznych i kulturalnych oraz dbałości o zdrowie.

8:30–9.00

Czynności higieniczne i samoobsługowe w łazience. Nauka mycia rąk, sposobu korzystania z toalety – doskonalenie czynności.

9.00–9.40

Realizacja zajęć edukacyjno-wychowawczych z całą grupą w oparciu o założenia podstawy programowej. Zgodnie z tematyką organizowanie zabaw twórczych, ruchowych, stymulujących rozwój dzieci. Zajęcia dodatkowe.

9:40–10:00

Przygotowanie do drugiego śniadania –– czynności porządkowe, czynności higieniczne i samoobsługowe w łazience. Drugie śniadanie.

10:00-10:30

Swobodna zabawa dzieci pod nadzorem nauczyciela.

10:30-11:15

Czynności samoobsługowe przed wyjściem (nauka ubierania się, zapinania guzików, suwaków – doskonalenie czynności). Zabawy swobodne w  ogrodzie, zajęcia ruchowe, zabawy tropiące, wycieczki i spacery – poznanie środowisk przyrodniczych i społecznych w najbliższym otoczeniu przedszkola.

11:15-11:30

Przygotowanie do obiadu. Czynności higieniczne i samoobsługowe. Praca dyżurnych, np. nauka nakrywania stołów do obiadu.

11:30-11:45

Obiad. Realizacja założeń programowych w zakresie prawidłowego posługiwania się sztućcami (widelcem, łyżką). Kulturalne zachowanie się przy stole, dbałość o zdrowie.

11:45-12:00

Zabiegi higieniczne, przygotowanie do relaksu – nabywanie umiejętności samoobsługowych związanych ze zdejmowaniem i zakładaniem elementów garderoby.

12:00-13:30

Relaks – słuchanie muzyki relaksacyjnej, wyciszenie. Odpoczynek na leżakach.

14:00-14:15

Podwieczorek – kultura spożywania posiłków, nauka prawidłowego korzystania ze sztućców.

14:15-14:30

Zabawy ruchowo-taneczne, utrwalające.

14:30–17:00

Praca indywidualna z dziećmi – dostosowanie zadań do możliwości dzieci, zabawy ogólnorozwojowe, taniec. Zabawy inspirowane przez dzieci, porządkowanie sali, rozchodzenie dzieci.

Data dodania: 2022-08-01 15:32:32
Data edycji: 2024-01-21 14:30:33