,,Kto języki obce zna,
ten się całkiem nieźle ma.
Jakie święto skrywa jesień
gdy 26 wrzesień?
Wie to każdy z naszych smyków
Europejski Dzień Języków!

Z tej okazji 26 września, obchodziliśmy w naszym przedszkolu Europejski Dzień Języków Obcych. Oficjalnie święto zostało ustanowione przez Radę Europy w 2001 r. i jest obchodzone we wszystkich krajach europejskich. Dzieci zostały zapoznane z flagami oraz podstawowymi informacjami o wybranych krajach europejskich, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Irlandii, Włoszech oraz Francji. Dowiedzieliśmy się jak witają się dzieci w różnych zakątkach świata oraz pokolorowaliśmy wybraną przez siebie flagę. Celem zajęć było pogłębianie wiedzy o otaczającym świecie poprzez zainteresowanie kulturą i obyczajami krajów. Zapraszamy do galerii.

Data dodania: 2022-09-30 15:07:50
Data edycji: 2022-09-30 15:16:28