''Dzień Kota'' w grupie Pszczółki i Sówki

W piątek 17 lutego w grupie Pszczółki i Sówki dzieci obchodziły "Dzień Kota". Tego dnia przedszkolaki dowiedziały się jak ważne są koty w naszym życiu, w jaki sposób należy o nie dbać, czym karmić, poznały koci słownik w różnych językach, ciekawostki, jakie są rasy kotów, opowiadały o swoich domowych kotach i o tych, które dzieci zabrały dzisiaj do przedszkola (kocie pluszaki). Dzieci zrobiły kocią matematykę czyli Gdzie jest kot, grupy rozwijały umiejętność określania orientacji przestrzennej za pomocą kocich obrazków, rozpoznawału i czytały o kotach występujących w bajkach, obejrzały krótką bajkę o Kotku na podstawie wiersza Juliana Tuwima, bawiły się w zabawę ruchową Kocie Grzbiety oraz zabawę zręcznościową Kotek Łapie Myszkę, ćwiczyły motorykę małą podczas zwijania i odwijania myszki do i od kotka. Dzieci wykonały pracę plastyczną za pomocą kredek pastelowych i efekt zrobił prawdziwe wow w oczach dzieci. Zapraszamy do galerii.

Data dodania: 2023-03-01 19:58:42
Data edycji: 2023-03-01 20:13:06