Dzień Jabłka u Jeżyków i Sówek - Przedszkole w Kowalach

Dzień Jabłka u Jeżyków i Sówek

JabÅ‚ko, najbardziej znany polski owoc ma swoje Å›wiÄ™to 28 wrzeÅ›nia. Grupa Jeżyków i Sówek obchodziÅ‚a ten dzieÅ„ 3 października. Celem zajęć i wspólnej zabawy byÅ‚o: zachÄ™cenie dzieci do spożywania jabÅ‚ek i ich przetworów jako źródÅ‚a witamin, wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania oraz utrwalenie wiadomoÅ›ci na temat jabÅ‚ek.

Obchody Dnia JabÅ‚ka rozpoczÄ™to od rozmów na temat jego wyglÄ…du, koloru, wielkoÅ›ci, ksztaÅ‚tu oraz smaku. Dzieci wszechstronnie poszerzaÅ‚y wiedzÄ™ o jabÅ‚ku, poznawaÅ‚y różne gatunki tego owocu, a także zdobywaÅ‚y wiadomoÅ›ci na temat potraw i przetworów z jabÅ‚ek. Ponadto przedszkolaki rozwiÄ…zywaÅ‚y zagadki, sÅ‚uchaÅ‚y wierszy i piosenek o jabÅ‚uszku. Nie zabrakÅ‚o też zabaw ruchowych, które dowiodÅ‚y, że jabÅ‚ko oprócz swoich cennych walorów smakowych, może posÅ‚użyć jako inspiracja do wielu konkursów. Po emocjach zwiÄ…zanych z zabawÄ… najbardziej oczekiwanym punktem dnia byÅ‚ jabÅ‚kowy poczÄ™stunek. Zapraszamy do galerii.

Dzień Jabłka - Jeżyki
DzieÅ„ JabÅ‚ka - Sówki

Data dodania: 2022-10-14 17:30:07
Data edycji: 2022-10-31 16:50:35

Zobacz co dzieje siÄ™ w naszych grupach!

”Sukces, podobnie jak szczęście, nie może być celem. Musi pojawić siÄ™ przy okazji, być niezamierzonym efektem ubocznym czyjegoÅ› poÅ›wiÄ™cenia sprawie wiÄ™kszej niż on sam.”