Dzień Drzewa u Jeżyków i Pszczółek

Co roku 10 października obchodzimy w Polsce Dzień Drzewa, który jest elementem edukacji ekologicznej. W naszym przedszkolu w grupie Jeżyków i Pszczółek, tego dnia odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew, dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Dzieci dowiedziały się, dlaczego drzewa są ważne dla naszego życia, jaką pełnią rolę, jakie są rodzaje drzew oraz jakie dary jesieni należą do danego drzewa. Poznały także etapy wzrastania drzewa. Były zabawy związane z tym wydarzeniem i zdjęcia w "Drzewobudce". Przedszkolaki z grupy Pszczółek wykonały wraz ze swoimi paniami piękne, zielone drzewo z liści w kształcie rąk. Aby utrwalić wiedzę, Pszczółki wybrały się od ogrodu przedszkolnego. Na koniec zajęć przedszkolaki złożyły uroczystą przysięgę ,,Przedszkolaki zawsze będą dbać o wszystkie drzewa!”. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Dzień Drzewa - Jeżyki

Dzień Drzewa - Pszczółki