Biedronki

– grupa dzieci w wieku 4 i 5 lat

Podstawa programowa realizowana jest w godzinach 8:00-13:00

6:00 – 7:30

Schodzenie się dzieci do przedszkola – zachęcanie do stosowania form grzecznościowych na powitanie. Aranżowanie otwartych sytuacji wychowawczo – dydaktycznych, pozostawienie dzieciom możliwości wyboru i inicjatywy. Zabawy dowolne spontaniczne, gry i układanki przy stoliku. Indywidualna praca z dziećmi – wspieranie rozwoju dziecka poprzez różnorodne ćwiczenia prowadzone pod kierunkiem nauczyciela

7:30 – 8:00

Czynności opiekuńcze, wychowawcze, porządkowe i organizacyjne. Ćwiczenia poranne. Wybór dyżurnych, przygotowanie do śniadania. Zabiegi higieniczne i porządkowe. Czynności samoobsługowe. Wdrażanie zasad higieny i kulturalnego zachowania

8:00 – 8:15

Śniadanie. Zwracanie uwagi na kulturalne spożywanie posiłku. Zachowanie porządku i ładu wokół siebie, przyjmowanie prawidłowej postawy przy stole. Zachowanie ciszy i spokoju w trakcie posiłku. Wdrażanie do czynności higienicznych i porządkowych po zakończeniu śniadania.

8:15 – 8:30

Sprawdzanie obecności dzieci. Prace organizacyjne i porządkowe w sali. wkładanie prac do teczek, segregowanie klocków, zabawek. Zabawy kołowe, integrujące grupę. Nauka, utrwalenie wierszy i piosenek. Rozmowy kierowane na tematy zgodne z zainteresowaniami dzieci. Przygotowanie do zajęć.

9:00 – 10:00

Wspieranie rozwoju dziecka poprzez różnorodne zabawy. Prowadzenie dydaktycznych zajęć programowych: poznawczych, umuzykalniających, językowych – język angielski, ruchowych, profilaktyka logopedyczna. Nabywanie umiejętności przez działanie, stwarzanie sytuacji edukacyjnych stymulujących wszechstronny rozwój dziecka. Zajęcia rytmiczne.

10:00 – 10:20

Drugie śniadanie. Czynności porządkowe, czynności higieniczne i samoobsługowe w toalecie.

10:20 – 11:15

Wyjście na plac zabaw (nauka ubierania się; utrwalanie, przypominanie kolejności). Zajęcia na świeżym powietrzu; ruchowe, sportowe, obserwacje przyrodnicze, prace porządkowe, wycieczki, spacery,zabawy swobodne i spontaniczne.

11:15 – 11:30

Przygotowanie do obiadu. Czynności higieniczne i porządkowe. Czynności samoobsługowe. Wdrażanie zasad higieny i kulturalnego zachowania. Utrwalanie czynności mycia rąk.

11:30 – 12:00

Obiad. Zwracanie uwagi na kulturalne spożywanie posiłku. Zachowanie prawidłowej postawy przy stole. Rozwijanie umiejętności posługiwania się sztućcami. Kształtowanie nawyków żywieniowych. Wdrażanie do czynności higienicznych i porządkowych po zakończeniu obiadu.

12:00 – 13:45

Odpoczynek – słuchanie muzyki relaksacyjnej, utworów literackich: bajek, wierszy, opowiadań. Kształtowanie umiejętności uważnego słuchania. Zabawy i ćwiczenia indywidualne z dziećmi, dostosowanie do ich możliwości i potrzeb. Swobodne zabawy dzieci – podejmowanie różnorodnych form działania według zainteresowań.

13:45 – 14:15

Przygotowanie do podwieczorku. Czynności higieniczne w toalecie. Podwieczorek. Kulturalne i samodzielne spożywanie posiłku.

14:15 – 15:30

Zabawy ruchowe, organizacyjno – porządkowe, integrujące grupę, umuzykalniające. Gry i zabawy stolikowe. Omówienie z dziećmi wydarzeń dnia. Zajęcia w małych zespołach rozwijające talenty dzieci. Zajęcia korygująco – stymulujące

15:30 – 17:00

Dowolna działalność dzieci rozwijająca umiejętności organizowania i podejmowania działalności zabawowej. Zabawy ruchowe w sali lub na placu zabaw. Rozchodzenie się dzieci do domu.

Data dodania: 2022-08-01 15:36:39
Data edycji: 2024-01-21 14:31:11